zarinsanathawin@gmail.com ۰۹۱۰۴۴۴۳۶۸۰

علت گرم نشدن پکیج دیواری چیست؟

admin
15 مهر 1402
زمان مطالعه را وارد کنید دقیقه زمان برای مطالعه

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در حال استفاده از آبگرم باشید و ناگهان آب سرد شود!!!!! مثلا هنگام شستن ظروف یا در هنگام حمام کردن ناگهان آب سرد شده باشد که اتفاق خوشایندی نیست و واقعا گاهی عذاب آور می شود.

ابتدا بررسی کنید که آب پکیج کلا سرد شده یا ولرم شده، بعد میزان گرمای رادیاتورها را مورد بررسی قرار دهید. اگر کاملا سرد بودند به بررسی شعله یا المنت پکیج بپردازید که به احتمال زیاد روشن نمی شوند. در پکیج های گازسوز معمولا این مشکل به دلیل گرد و غبار گرفتن اتفاق میافتد که با تمیز کردن آن حل خواهد شد. اگر مشکل حل نشد، جرقه زن را بررسی کنید که درست عمل می کند یا خیر و در صورت معیوب بودن باید تعویض شود.

پایین بودن بیش از حد دمای آب ورودی

در مناطقی که به شدت سردسیر هستند، ممکن است آب ورودی به پکیج بسیار سرد باشد و پکیج نتواند به میزان مطلوب آن را گرم کند. باید در نظر بگیرید که هر دستگاه پکیج اختلاف دمای مشخصی را پشتیبانی می کند. مثلا پکیجی که می تواند نهایت تا 35 درجه اختلاف دما را تنظیم کند، در محیطی که دمای آب ورودی فقط5 درجه می باشد، نهایت آبگرم مصرفی 40 درجه خواهد شد. بنابراین پیشنهاد ما توجه به سردسیر یا گرمسیر بودن محیط و انتخاب دستگاهی مناسب آن محیط می باشد تا در آینده دچار این چنین مشکلات نشوید.

دبی بیش از حد نرمال پکیج

هر پکیج دبی مشخصی دارد، اگر بدون توجه به ظرفیت پکیج میزان دبی آب ورودی بیش از حد باشد، دستگاه توان گرم کردن حجم آن را نخواهد داشت و در نتیجه آب خروجی گاهی می تواند سرد باشد. البته معمولا این تنظیمات در کارخانه روی دستگاه انجام شده تا شما هنگام مصرف به این مشکلات برخورد نکنید. ولی اگر اینچنین مشکلی براتان پیش آمد، احتمالا قطعاتی از دستگاه دچار مشکل شده یا قطعه ای اشتباه نصب گردیده یا تعمیرکاری غیر حرفه ای، تغییرات غیر استاندارد در دستگاه ایجاد کرده است.

لوله کشی غیر استاندارد

گاهی مشاهده شده به دلیل لوله کشی های غیر استاندارد طولانی آب و یا گاز، پکیج در فرآیند گرمایش دچار مشکل شده و نمی تواند گرمایش مورد نیاز را تامین کند، در این صورت باید به بررسی مشکل پرداخته و مشکل لوله کشی رفع گردد.

خرابی فلومتر یا المنت

ممکن است پکیج روشن شده باشد و شما منتظر گرم شدن آب باشید اما با گذشت زمان زیاد، آب همچنان سر یا ولرم باشد. در این صورت مشکل در مرحله گرم کردن آب در دستگاه می باشد. در این حالت مشکل معمولا به دلیل رسوب گرفتن مبدل ثانویه می باشد، کاهش دقت NTC، خرابی فلومتر در پکیج های گازی و سوختن یا مشکل در المنت ها یا ترموستات دستگاه در پکیج های برقی می باشد. برای تست می توانید همزمان با آبگرم، آب سرد را نیز باز کنید. اگر در این صورت آب پکیج سرد شد به احتمال زیاد فلومتر خراب می باشد.

پایین بودن فشار ورودی

یکی دیگر از علل شایع گرم نشدن پکیج ها کمتر بودن فشار ورودی از حد نرمال آن ها می باشد، همچنین کم بودن فشار گاز در پکیج های گازی و ضعیف بودن بیش از حد برق در پکیج های برقی باعث عدم عملکرد مناسب خواهند شد. در پکیج های گازی گرفتگی و کثیف بودن قطعه شعله نیز باعث ایجاد این مشکل خواهد شد، در این صورت باید از یک سرویسکار بخواهید تا این قطعات را تمیز و سمباده کاری کند که البته این مشکل در پکیج های برقی پیش نخواهد آمد چون قطعه شعله ندارند و دوده و آلودگی تولید نمی کنند.

ایجاد لایه های رسوب در مسیر لوله ها

گاهی ممکن است مشاهده کنید آب ولرم هست و کاملا سرد نمی شود، در این حالت احتمال بسیاری داشته که مشکل از رسوب گذاری داخل مسیر لوله ها باشد. این مشکل بیشتر در مناطقی پیش می آید که سختی آب بالایی دارند. در این صورت از یک شرکت خدماتی پکیج باید درخواست کنید تا رسوب زدایی دستگاه و لوله ها را انجام دهد. همچنین در صورت تمایل برای جلوگیری از بروز دوباره این مشکل می توانید از سیستم سختی گیر آب استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

پکیج برقی

دلایل کم شدن فشار آب گرم پکیج دیواری

کم شدن فشار پکیج های دیواری دلایل مختلفی می تواند داشته باشد که معمولا هر برند مشکلات ...
admin
10 آبان 1400
هواگیری رادیاتور پکیج برقی

آموزش هواگیری رادیاتور پکیج برقی

بعد از خود پکیج دیواری، رادیاتورها مهمترین قسمت در سیستم گرمایشی هستند. پکیج بدون وجود رادیاتور سیستم ...
admin
15 بهمن 1398
پکیج برقی

نکات مهم در هنگام انتخاب پکیج مناسب

در این مقاله آموزش روش محاسبه، برای انتخاب پکیج مناسب را آموزش خواهیم داد. پکیج دیواری در ...
admin
30 اردیبهشت 1399
فیلدهای قابل نمایش را انتخاب کنید. بقیه فیلد ها مخفی خواهند شد
 • تصویر
 • کد محصول
 • نمره
 • قیمت
 • موجود
 • دسترسی
 • توضیح
 • عرض
 • اندازه
 • ویژگی ها
 • فیلد دلخواه
مقایسه
تماس با کارشناس preloader